15 kwietnia 2024

Batony proteinowe – niezwykle wygodna przekąska

1 min read

Swoją popularność batony proteinowe zawdzięczają przede wszystkim wygodnej formie, która pozwala na to, by zawsze pod ręką mieć zdrową i smaczną przekąskę. Są świetną alternatywą dla niezdrowych słodyczy ze sklepowych półek. Jednak i w ich wypadku należy zachować rozwagę, by spożywać prawdziwe batony proteinowe, a nie słodycze ukrywające się pod ich nazwą.
Jeśli chce się spożywać naprawdę wartościowe produkty, zawsze trzeba czytać ich recepturę i sprawdzać, czy w pozornie zdrowym smakołyku nie zostały ukryte niezdrowe składniki lub sztuczne dodatki. Lepiej wystrzegać się produktów, które zawierają dużą ilość cukru, syrop glukozowy, lub tłuszcze utwardzane.
Wartościowy baton proteinowy powinien opierać się na pełnowartościowych białkach, np. serwatkowych. Taki produkt trudno jest kupić na półce osiedlowego sklepiku, ale z powodzeniem można znaleźć w sklepie ze zdrową żywnością lub produktami dla kulturystów. Można kupić je również w sklepie internetowym. Dzięki temu zawsze pod ręką będzie smaczna przekąska, która poradzi sobie z nagłym uczuciem głodu.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.