5 października 2022

KOENZYM Q10 w diecie sportowej

1 min read

Substancja o wyjątkowo intrygującej nazwie i jeszcze bardziej interesujących właściwościach. Wiele osób popełnia błąd, myśląc, że jest to jedna z witamin – tymczasem jest to niemożliwe, jako że sam koenzym może być syntetyzowany przez tkanki naszego ciała. Właściwości koenzymu pozwalają mu na uczestniczenie w procesie oddychania komórkowego, a zatem utleniania i redukcji. W wyniku tych reakcji dochodzi do wytworzenia pewnej ilości energii.
Niedobór koenzymu
Mając niewielką ilość koenzymu w ciele, będziesz także walczyć ze zbyt małym stężeniem ATP. To z kolei przedkłada się na obniżoną sprawność komórek oraz narządów. Im bardziej jesteśmy starsi, tym mniej koenzymu jest w naszym organizmie.
Suplementacja
Warto jest przeprowadzać regularną suplementację przy pomocy koenzymu. To on tworzy bowiem błony komórkowe, neutralizuje negatywny wpływ wolnych rodników i chroni poszczególne komórki przed ich utlenianiem.
Co więcej, właściwości koenzymu pozwalają mu na znaczną regenerację witaminy E, mającej bardzo pozytywny wpływ na ciało człowieka.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.