KOENZYM Q10 w diecie sportowej
- 146 Views
- Redaktor gcv.pl
- 20 kwietnia 2019
- Twist Power porady
Substancja o wyjątkowo intrygującej nazwie i jeszcze bardziej interesujących właściwościach. Wiele osób popełnia błąd, myśląc, że jest to jedna z witamin – tymczasem jest to niemożliwe, jako że sam koenzym może być syntetyzowany przez tkanki naszego ciała. Właściwości koenzymu pozwalają mu na uczestniczenie w procesie oddychania komórkowego, a zatem utleniania i redukcji. W wyniku tych reakcji dochodzi do wytworzenia pewnej ilości energii.
Niedobór koenzymu
Mając niewielką ilość koenzymu w ciele, będziesz także walczyć ze zbyt małym stężeniem ATP. To z kolei przedkłada się na obniżoną sprawność komórek oraz narządów. Im bardziej jesteśmy starsi, tym mniej koenzymu jest w naszym organizmie.
Suplementacja
Warto jest przeprowadzać regularną suplementację przy pomocy koenzymu. To on tworzy bowiem błony komórkowe, neutralizuje negatywny wpływ wolnych rodników i chroni poszczególne komórki przed ich utlenianiem.
Co więcej, właściwości koenzymu pozwalają mu na znaczną regenerację witaminy E, mającej bardzo pozytywny wpływ na ciało człowieka.

- 3 stycznia 2021
Rola potasu w organizmie
- 9 października 2020
Trening na masę – jak skutecznie ćwiczyć w domu?
- 7 sierpnia 2020
Płatki kukurydziane dla ćwiczących
- 24 czerwca 2020
Rola potasu w organizmie
Trening na masę – jak skutecznie ćwiczyć w domu?
Płatki kukurydziane dla ćwiczących
Ranking spalaczy tłuszczy najlepszy
Herbata czerwona kiedy stosować ?
Kiedy kupować obuwie na trening ?
Pływanie jako element treningu
Suplementacja do treningu