3 października 2022

Potas – jak go dostarczyć

1 min read

Potas to jest jedna z tych substancji, która, choć występuje w organizmie w śladowych ilościach, ma niebagatelny wpływ na jego funkcjonowanie. Dlatego nie można dopuszczać do jego niedoborów – ale też – do jego nadmiernych stężeń.
Pocieszające jest to, ze ten pierwiastek jest produkowany samoczynnie przez organizm na swoje potrzeby, dlatego rzadko występują sytuacje związane z niedoborem czy nadmiarem. Stosowanie suplementów diety z potasem, a przede wszystkim – łączenie, często nawet nieświadomie – kilku preparatów zawierających ten pierwiastek – może być groźne dla organizmu. Dlatego nie należy tego typu działań na własną rękę prowadzić. Tylko lekarz może o tym zadecydować.
W przypadku niedoborów, spotykamy się z takimi objawami, jak opuchlizna, kurcze mięśni , nieprawidłowe ciśnienie itd. Potas reguluje bowiem gospodarkę wodną organizmu. Co ważne, w diecie dostarczają nam go – ziemniaki. Tak więc to popularne warzywo powinno często gościć na naszych stołach, dzięki czemu unikniemy niedoborów.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.