8 grudnia 2023

Tłuszcze nie są takie złe

1 min read

Tłuszcze są jednym z trzech podstawowych składników żywieniowych w diecie człowieka i trudno wyobrazić sobie codzienny jadłospis bez ich udziału. Zdarza się, że są podejrzewane o powodowanie otyłości i szkodliwość względem zdrowia i kondycji. Czy jednak wszystkie tłuszcze są złe?
Tłuszcze są składnikiem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i wykluczenie ich z żywienia może skutkować bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku tłuszczy ogromne znaczenie ma wybór wartościowych składników, które nie szkodzą, ale wspomagają rozwój i prawidłowe działania ludzkiego ciała.
Przyjmuje się, że zdrowszą alternatywą dla człowieka są tłuszcze pochodzenia roślinnego, czyli oleje i oliwy. Stanowią one cenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, które bardzo pozytywnie wpływają na kondycję i zdrowie. Eliminować na to miejsce należy tłuszcze trans i nasycone kwasy tłuszczowe. Ich częste spożywanie może prowadzić do rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego, a także otyłości.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.