8 grudnia 2023

WOLNE RODNIKI

1 min read

Większość suplementów na urodę jest używanych w celu zniszczenia wolnych rodników bądź zapobiegania ich powstawania. Kluczowe jest jednak zrozumienie wroga – czyli tego, czym tak naprawdę są wolne rodniki i dlaczego warto z nimi walczyć. Wolne rodniki powstają wówczas, gdy prowadzimy niezdrowy tryb życia. Kiedy dochodzi do reakcji utleniania wiązań międzykomórkowych wolne rodniki namnażają się w naszym ciele.
Źródło Źródłem wolnych rodników jest przede wszystkim brak należytego odpoczynku, stosowanie się złej diety, nie zażywanie aktywności fizycznej. Ich powstawanie silnie koreluje z paleniem tytoniu.
Wolne rodniki Wolne rodniki kradną tlen wszystkim komórkom, jakie spotkają na swojej drodze. Robiąc to, uszkadzają ich naturalną budowę, niszczą je i doprowadzają do postępujących uszkodzeń całych tkanek. Powstają choroby przewlekłe i degeneracyjne. Wolne rodniki niszczą całą tkankę skórną i utrudniają ich późniejszą regenerację. Doprowadzają do zapaleń stawów, astmy oraz niektórych chorób serca.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.