25 lipca 2024

ZIELONA HERBATA w diecie sportowej

1 min read

Poszczególne składniki zielonej herbaty mają zdolność do zapobiegania wielu różnym chorobom, w tym nowotworom, schorzeniom serca, układu krążenia oraz układu nerwowego. W ostatnich latach w literaturze naukowej ukazało się wiele artykułów traktujących o właściwościach zielonej herbaty. Zarówno znane instytuty medyczne, jak i laboratoria promują obecnie picie zielonej herbaty jako wyjątkowo zdrowego nawyku.
Antyoksydant Cząsteczki zawarte w zielonej herbacie wykazują silne działanie antyoksydacyjne. Dzięki temu zapobiegają one utlenianiu i powstawaniu wolnych rodników, które przyczyniają się do degeneracji tkanek.
Szerokie horyzonty Zielona herbata wykazuje się szeregiem pozytywnych właściwości. Przykładowo, nie tylko chroni nas przed miażdżycą, ale także zapobiega jej dalszemu rozwijaniu się, jeżeli już ta choroba zawitała a naszym organizmie. Zielona herbata sprawia, że wchłaniamy znacznie mniej tłuszczu i wydzielamy więcej ciepła. Właśnie dlatego jest tak chętnie wypijana przez osoby, które pragną zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.