4 marca 2024

Błonnik dla lepszej formy

1 min read

Spożywanie produktów będących źródłem błonnika to doskonały sposób na oczyszczenie całego układu pokarmowego. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom błonnik może pęcznieć i czyścić jelita, zbierając wszystkie pozostałości po dokonanej przemianie materii.
Błonnik był długo niedocenianym składnikiem żywieniowym, a wszystko przez to, że ludzki organizm nie posiada zdolności trawienia tego składnika. Jednak to właśnie ta specyficzna cecha przemawia za korzystnym wpływem, jaki błonnik wywiera na układ pokarmowy i perystaltykę jelit. Niestrawiony błonnik przechodzi przez cały układ trawienny w niezmienionej formie i zapewnia gruntowne oczyszczenie, równocześnie pobudzając jelita do wzmożonej pracy. Ponieważ pęcznieje jak gąbka, daje długotrwałe uczucie sytości i hamuje uczucie głodu, więc jest polecany również przy odchudzaniu.
Błonnik znajduje się w fasolach, otrębach, bobie, jak również i w innych surowych warzywach i owocach. Warto dbać o jego właściwy poziom w codziennym jadłospisie, dla lepszego samopoczucia i kondycji.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.