15 kwietnia 2024

Błonnik – nie tylko przy diecie

1 min read

Przez długie lata błonnik był składnikiem niedocenionym. Dopiero kiedy zrodził się trend zdrowego żywienia i dbania o dietę, zauważono, jak wiele pozytywnych właściwości się w nim kryje. Obecnie błonnik jest polecany osobom na diecie i tym, którzy chcą oczyścić swój organizm z pozostałości po przemianie materii.
Wyjątkowe zdolności błonnika mają źródło we fakcie, że nie jest on trawiony przez ludzki organizm. Przechodzi więc przez cały układ pokarmowy w niezmienionej formie i doskonale czyści jelita. Wyprowadza na zewnątrz wszystkie nieczystości i złogi pozostałe po przemianie materii, dzięki czemu osoby spożywające produkty bogate w błonnik czują się o wiele lżej. Znikają zaparcia i inne kłopoty natury jelitowej. Błonnik wspomaga też dietę, gdyż likwiduje uczucie głodu.
Błonnik spotkać można w wielu produktach spożywczych, a przede wszystkim w surowych warzywach i owocach, produktach zbożowych, kaszach czy fasolach. Można przyjmować go także w postaci poręcznego suplementu diety, który kupić można w aptekach i drogeriach.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.