8 grudnia 2023

Chrom jako niezbędny minerał

1 min read

Rolą zbilansowanej diety jest dostarczanie wszystkich niezbędnych składników odżywczych, minerałów i witamin. Każdy z tych czynników odgrywa w organizmie bardzo ważną rolę i lekceważenie jego znaczenia dla zdrowia może przynieść nieprzyjemne konsekwencje. Tak, jak w przypadku niedoboru chromu, który skutkuje problemami z ciśnieniem i przemianą materii.
Chrom jest składnikiem mineralnym, któremu najczęściej przypisuje się udział w odchudzaniu. Dzieje się tak dlatego, iż chrom pozytywnie oddziałuje na metabolizm i tym samym zapobiega gromadzeniu się tkanki tłuszczowej. Jednak chrom ma także inne zalety. Jego właściwości pomagają zapobiegać cukrzycy typu II, gdyż pomaga on glukozie przedostawać się do tkanek, gdzie ulegają spalaniu.
Chrom znajduje się w produktach, które spożywamy każdego dnia: jabłkach, wołowinie, drobiu, a w szczególności udkach z kurczaka. Zawarty jest także w kukurydzy i drożdżach, a także w wielu innych produktach. Chrom stanowi częsty składnik preparatów na odchudzanie.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.