8 grudnia 2023

NEUROPATIA CUKRZYCOWA A KWAS LIPONOWY

1 min read

Dzięki zastosowaniu nowego suplementu, jakim jest kwas liponowy, można zdecydowanie załagodzić objawy neuropatii cukrzycowej. Co ciekawe, jego zastosowanie ma także sens w przypadku prowadzenia profilaktyki przewlekłych powikłań cukrzycy. Neuropatia cukrzycowa jest jednym z najczęściej występujących, przewlekłych powikłań cukrzycy. Spektrum możliwych objawów tej choroby jest bardzo duże i czasem trudno jest postawić konkretną diagnozę.
Łagodzenie Łagodzenie objawów neuropatii przy pomocy kwasu liponowego jest bardzo istotne, jako że w znacznym stopniu obniżają one jakość życia – to zaburzenie zmysłu dotyku, odczuwanie większego bólu i podwyższonej temperatury.
Najlepszy
Preparatem, który jest najczęściej stosowany w leczeniu neuropatii jest właśnie kwas liponowy. Możemy go znaleźć nie tylko w suplementach, ale także w składnikach odżywczych takich jak szpinak, brokuły, drożdże. Niestety, w składnikach jego stężenie jest za małe, jeżeli chcemy uzyskać jego odpowiedni poziom w surowicy krwi. W kwasie liponowym łączy się działanie przeciwutleniające z przeciwcukrzycowym.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.