15 kwietnia 2024

NIEDOBORY MAGEZU

1 min read

Niedobory magnezu mogą nam pomylić się z objawami boreliozy. Jak się okazuje, te dwa stany przebiegają zupełnie tak samo – z tym, że borelioza to choroba niezmiernie rzadka, a niedobory tak ważnego pierwiastka są problemem statystycznie jednej na pięć osób. Jeżeli odczuwasz nagłe, niewytłumaczalne uczucie ciepła, bólu lub drętwienia to zacznij brać magnez. Zaburzenia pracy nerwów obwodowych to najczęstszy objaw braku magnezu.
Układ immunologiczny Magnez wspiera odporność, a zatem jego brak wywołuje większą podatność na infekcje. Jeżeli cierpisz na ciągły ból gardła to zacznij jeść magnez – sam się zdziwisz, jak szybko Ci przejdzie.
Chroniczne niedobory Ciągły, długotrwały niedobór magnezu objawia się inaczej, niż chwilowe braki. Tutaj magnez zaczyna być pobierany z kości oraz stawów, co wywołuje ból w ich obrębie. Zaczynają nam strzykać stawy, bolą mięśnie karku. Pojawiają się nerwice, stany lękowe, uczucie zmęczenia oraz problemy ze snem. Mamy wrażenie, jakbyśmy wypili za dużo alkoholu, zaburzenia równowagi, czasem szumy w uszach.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.