9 grudnia 2023

Pistacje w diecie sportowej

1 min read

Nie tylko mają mało kalorii, ale zawierają również ogromne ilości białka i błonnika. Dostarczają nam także witaminy B6 – jeden orzech pistacjowy zapewnia aż 18% dziennego zapotrzebowania na ten składnik mineralny.
Niezbędna dla zdrowia witamina C
Każdego dnia nasz organizm powinien otrzymać około siedemdziesiąt miligram witaminy C, która znana jest również pod nazwą kwasu askorbinowego. Jej rola w naszym ciele jest przeogromna. Poznajmy ją trochę bliżej.
Jakie zadania ma do spełnienia?
Witamina C sprawia, że nasz organizm ma siłę zwalczać atakujące go bakterie i wirusy. Dzięki niej nie zapadamy więc na infekcje. Jej zażywanie przyczynia się również do uszczelnienia naczyń krwionośnych, co chroni nas przed pojawieniem się pajączków – charakterystycznej sieci cieniutkich naczyń krwionośnych, która nie dodaje nam urody.
Skąd ją czerpać?
Witamina C obecna jest w wielu produktach spożywczych, których spożywanie lekarze zalecają nam najlepiej codziennie. Po co więc sięgać, aby kwasu askorbinowego nigdy nam nie zabrakło? Przede wszystkim pamiętajmy o ziołowych herbatach. Najwięcej tego cennego składnika mają:

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.