26 września 2023

obrzęki kończyn zarówno dolnych, jak i górnych.

1 min read

Suplementacja diety, jako nieodłączna część treningu
Osoby rozpoczynające treningi, często skupia się wyłącznie na ćwiczeniach fizycznych. Zapominają oni, lub nie są tego świadomi, że dobrze dobrana dieta wraz z odpowiednią suplementacją składników, znacząco poprawia osiągane rezultaty.
Można więc zastanowić się, czym są suplementy diety. Polskie prawodawstwo dokładnie określa, które produkty możemy zaliczyć do tej grupy. Ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia z 2006 roku wyraźnie mówi, że są to produkty złożone z substancji odżywczych składników, traktowane jako uzupełnienie normalnej diety. Tak więc są one skoncentrowanym źródłem mikro- i makroelementów, witamin oraz innych substancji, których niedobory mogą występować w spożywanych posiłkach. Ponadto prawo określa, że suplementy muszą być wprowadzane do obrotu w formie umożliwiającej odpowiednie dawkowanie, to jest jako tabletki, kapsułki, proszki czy płyny.
Przed zastosowaniem suplementów należy się skontaktować z lekarzem lub inną osobą będącą ekspertem w tym temacie, gdyż nadmiar niektórych składników mineralnych może być równie niebezpieczny jak ich niedobór.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.