9 grudnia 2023

Ważny pierwiastek – potas

1 min read

Niedobory potasu mogą nieść poważne konsekwencje dla zdrowia człowieka. Dlatego tak ważne jest, by kontrolować swoją dietę pod kątem zawartości tego i innych pożytecznych minerałów.
Potas jest jednym z elektrolitów i odgrywa kluczową rolę w przenoszeniu ładunków elektrycznych i przenikaniu z cennym składnikiem przez ściany komórkowe. Jeśli w organizmie zabraknie potasu, transport ten nie będzie możliwy, a praca układów i narządów zostanie zaburzona.
Działanie potasu często łączy się z prawidłową pracą serca i towarzyszących mu układów. Niedobory tego składnika mineralnego mogą wpływać na występowanie arytmii i nadciśnienia. Potas wpływa także na prawidłową przemianę materii i produkcję insuliny. Braki tego cennego minerału skutkują więc licznymi zaburzeniami w ciele człowieka i nie można ich lekceważyć.
Wbrew pozorom nie jest trudno zadbać o prawidłowy poziom potasu, gdyż składnik ten występuje w licznych produktach z codziennej diety: bananach, pomidorach, fasoli, morelach. Można go suplementować także przy pomocy specjalnych preparatów.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.