5 października 2022

WIELOKIERUNKOWE DZIAŁANIE BIOFLAWONOIDÓW

1 min read

Dlaczego opłaca się zainwestować w suplementację bioflawonoidami? Jak się okazuje, są to substancje o wielokierunkowym, leczniczym działaniu, wykazującym się przede wszystkim niezwykle silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi. Hamują one aktywność lipo- i cykooksygenaz, mogą także chelatować jony metali przejściowych. Wszystkie te substancje uczestniczą w reakcjach tworzenia się szkodliwych dla naszego zdrowia i urody form tlenu.
Działanie przeciwzapalne Bioflawonoidy działają przeciwzapalnie – potrafią bowiem zahamować syntezę histaminy, co jest szczególnie istotne dla osób cierpiących na silne reakcje alergiczne.
Dla zdrowia Flawonoidy także uszczelniają naczynia krwionośne, mają bowiem zdolność do zahamowania aktywności enzymów proteolitycznych. Działają zatem przeciwwysiękowo oraz przeciwobrzękowo, wspomagając naszą regenerację po urazach.
Więcej: biofflawonoidy dają nam ochronę w chorobach naczyniowych siatkówki, poprawiając kondycję naszego narządu wzroku, co poprawia także widzenie zmierzchowe.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.