15 kwietnia 2024

Wsparcie dla organizmu – chrom

1 min read

Zaliczany do pierwiastków śladowych chrom, ma do odegrania bardzo ważną rolę w ludzkim organizmie. Jego działanie najczęściej łączone jest z przemianą materii i odchudzaniem, jednak na tym jego właściwości wcale się nie kończą.
Badania nad chromem wykazały, że posiada on silne właściwości przyspieszające przemianę materii i spalania tłuszczu. Tym samym chrom stał się częstym składnikiem preparatów odchudzających. Działanie chromu łączone jest również z właściwościami uspokajającymi i kojącymi. Udowodniono również, że prawidłowy poziom chromu pomaga zapobiegać rozwojowi cukrzycy typu II. Nie bez wpływu jest także działanie pierwiastka na poziom dobrego cholesterolu.
W codziennej diecie chrom można spotkać w: drożdżach, jabłkach, kukurydzy, wołowinie, jajkach. Chrom dostarczany z produktami pochodzenia zwierzęcego jest lepiej przyswajalny niż ten z owoców i warzyw. Chrom można przyjmować również w postaci suplementu diety. Na aptecznych półkach znaleźć można liczne preparaty zawierające ten składnik mineralny.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.