25 maja 2024

Co się dzieje, kiedy jest jej za mało?

1 min read

Niedobór witaminy A jest od razu widoczny na skórze. Staje się ona sucha, jest niemiła w dotyku, zaczyna się łuszczyć. Zmiany te dotykają zwłaszcza kolana, uda, łokcie oraz ramiona. Na twarzy pojawiają się natomiast zmiany trądzikowe i to w wyjątkowo mocnym nasileniu. Nie udaje się opanować ich nawet przy pomocy silnych środków do stosowania zewnętrznego. Niedobory odbijają się również na kondycji włosów i paznokci.
Czy witamina E jest nam potrzebna?
Wszystkie witaminy, które naukowcom udało się do tej pory rozpoznać są nam niezbędne. Wśród nich można jednak wskazać również te, których rola, zwłaszcza w przypadku kobiet, jest wyjątkowa. Do tej grupy zalicza się witamina E.
Jakie funkcje pełni?
Dzięki obecności witaminy E jajniki zostają pobudzone do intensywnej pracy. Dzięki temu produkowana jest odpowiednia ilość hormonów kobiecych, które są niezbędne do zajścia w ciąże. W przypadku pań, które już spodziewają się dziecka witamina ta podtrzymuje ciąże, zapobiegając tym samym poronieniu. Łagodzi również objawy PMS, czyli zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Nie bez powodu jest również nazywana witaminą młodości – jej odpowiednia ilość sprawia, że skóra nie tylko utrzymuje prawidłowy poziom nawilżenia, ale również nie traci elastyczności.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.