15 kwietnia 2024

Czy można je przedawkować?

1 min read

Jeżeli suplementy diety będziemy zażywać w zbyt dużych ilościach, może doprowadzić do przedawkowania witamin. Ich nadmiar w organizmie jest często równie szkodliwy, co niedobór.
Ogromnie ważna witamina C
Wśród witamin, które znane są każdemu z nas znajduje się witamina C. Aby w pełni zrozumieć jej rolę, należy chociaż trochę bliżej ją poznać.
Jakie jest jej zadanie?
Przede wszystkim jest ona niezbędna do tego, aby organizm prawidłowo przyswajał żelazo. Zaburzenie tego procesu skutkować będzie powstaniem anemii, która wiąże się z:
zmęczeniem;
pogorszeniem kondycji włosów i paznokcie;
bólami głowy;
poszarzałą cerą.
Wpływa ona także na kondycję naszych naczyń krwionośnych – sprawia, że są szczelne, co przekłada się na mniejsze ryzyko pojawiania się pajączków. Skutecznie opóźnia również proces starzenia się skóry.
Jak objawia się jej niedobór?
Kiedy witaminy C w organizmie będzie zbyt mało, nękać będą nas częste infekcje. Mogą one mieć zarówno charakter wirusowy, jak i bakteryjny. Pojawi się skłonność do pękania naczynek krwionośnych oraz tworzenia się siniaków, czyli podskórnych wylewów. Dołączy do tego nieustanne zmęczenie nie mające uzasadnienia w prowadzonym trybie życia.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.