5 października 2022

FUNKCJE WAPNIA

1 min read

Wapń jest bardzo istotny dla naszego ciała i pełni w nim szereg ważnych funkcji. Występuje on w płynie śródkomórkowym i pozakomórkowym, stamtąd oddziałuje na pozostałe tkanki, komórki oraz narządy. Wapń ma zdolność do aktywowania wielu różnych enzymów, co warunkuje przeprowadzanie bardzo ważnych procesów w naszym ciele.
Impulsy Wapń pełni rolę katalizatora różnych reakcji układu nerwowego, uczestnicząc w przewodzeniu impulsów bioelektrycznych.
Inne funkcje To dzięki działaniu wapnia nasza krew krzepnie prawidłowo, a żelazo jest w całości wchłaniane. Ciało podczas skurczu i rozkurczu mięśni szkieletowych, gładkich oraz mięśnia sercowego także korzysta z wapnia.
Wapń obniża stopień uwodnienia koloidów komórkowych, jest stosowany przez osoby cierpiące na bezsenność, jako że warunkuje zdrowy, spokojny sen. Dzięki niemu nie tylko poprawia się nasza odporność, zmniejsza alergia, usprawnia się wydzielanie hormonów i neurotransmiterów, ale także o wiele lepiej funkcjonuje układ nerwowy oraz krwionośny.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.