8 grudnia 2023

Gaś pragnienie z rozwagą

1 min read

Pragnienie podczas treningu jest często spotykanym i normalnym zjawiskiem. Podczas ćwiczeń traci się wiele potu, więc organizm sam upomina się o potrzebę nawodnienia ciała. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że kluczowe znaczenie ma to, czym gasi się pragnienie. Dlaczego jest to aż tak ważne?
Utrata potu, jaka następuje podczas treningu, pociąga za sobą utratę cennych składników mineralnych takich, jak: sód, magnez, wapń czy żelazo. Są to niezwykle ważne czynniki dla organizmu, gdyż nadzorują zachodzące w nim procesy i wspomagają je. Ich niedobór może skutkować zaburzeniami, więc trzeba je jak najszybciej uzupełnić. W tym celu najlepiej sięgnąć po napój izotoniczny, który nie tylko walczy z pragnieniem, ale także szybko nawadnia i dostarcza brakujące pierwiastki, witaminy. Przy pomocy węglowodanów dodaje nawet mały zastrzyk energii.
Jeśli nie ma się pod ręką napoju izotonicznego, warto napić się wody mineralnej. W żadnym razie nie należy sięgać po słodkie napoje energetyczne, które zawierają cukier i kofeinę.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.