15 kwietnia 2024

IZOFLAWONY SOJOWE

1 min read

Izoflawony sojowe mogą okazać się wyjątkowo skutecznym suplementem dla kobiet znajdujących się w okresie okołomenopauzalnym. Do tej pory używano hormonalnej terapii zastępczej w celu złagodzenia objawów menopauzy. Hormonalna terapia zastępcza, mimo swojej skuteczności, pociąga też za sobą liczne konsekwencje – z ich powodu aż 70% kobiet przerywa ją po pierwszym roku stosowania.
Skutki uboczne terapii hormonalnej Kobiety przerywają terapię z powodu nieprawidłowych krwawień w pochwie, dużej bolesności oraz napięcia w piersiach, nudności czy też migrenowych bóli głowy. Rodzi się także obawa przed rakiem piersi.
Izoflawony sojowe Dieta bogata w soję nie tylko łagodzi objawy menopauzy, ale także obniża ryzyko osteoporozy oraz chorób układu krążenia. W soi znajdują się bowiem fitoesteogeny, takie jak genisteina, daidzeina i glyciteina. Preparaty sojowe nie tylko łatwo się przyswajają, ale także nie wykazują tak ogromnej ilości istotnych skutków ubocznych. Możliwe, że niebawem zupełnie zastąpią hormonalną terapię.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.