8 grudnia 2023

Miedź – śladowa ilości, wielkie korzyści

1 min read

Miedź jest jednym z mikropierwiastków, dorosły organizm potrzebuje zaledwie 1,5-3 mg, aby zadbać o prawidłowe funkcjonowanie. O niedoborach miedzi mówi się rzadko, jednak mogą one występować u osób, które borykają się z częstymi biegunkami lub przeprowadzają drastyczne diety. Również przyjmowanie preparatów z cynkiem może zakłócać wchłanianie miedzi i powodować niedobory.
Niedobory miedzi mogą powodować problemy z pamięcią i koncentracją. Pierwiastek odgrywa także kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Osoby, które często poddają się działaniu wirusów powinny przyjrzeć się zawartości swojej diety pod kątem miedzi. Właściwa podaż miedzi jest niezwykle ważna dla pań po czterdziestym roku życia, gdyż pierwiastek skutecznie chroni przed osteoporozą.
Chcąc zadbać o optymalne dostawy miedzi, trzeba włączyć w codzienny jadłospis, takie produkty jak: zarodki pszenne, otręby, żółty ser, płatki owsiane, jaja, chleb pełnoziarnisty. Miedź można przyjmować także w postaci wygodnych suplementów.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.