4 czerwca 2023

MIKRO I MAKROELEMENTY

1 min read

W diecie każdego człowieka znajdują się (a przynajmniej powinny się znajdować) makro oraz mikroelementy, warunkujące jego zdrowe funkcjonowanie i rozwój.
Człowiek dostarcza sobie ich wraz z pożywieniem. Dlatego ważne jest stosowanie zdrowej, zbilansowanej diety, zawierającej w sobie wszelakie niezbędne składniki. Jeżeli czegokolwiek nam brakuje możemy spróbować suplementacji, zważając jednak na jej odpowiednie dawkowanie.
Pożywienie
Należy pamiętać o tym, że o ile pewnych substancji nie da się przedawkować z jedzeniem, o tyle branie ich w postaci skondensowanej wymaga większej ostrożności. Musimy mieć odpowiednie proporcje w tkankach i narządach, by czuć się w pełni sprawnymi.
Ryby
W rybach oraz przetworach z nich zrobionych znajdziemy dużo takich związków jak fosfor, selen, jod oraz fluor. W porównaniu do innych produktów zawierają one zdecydowanie większe ilości takich właśnie pierwiastków.
Są one bardzo istotne – na przykład zadanie fluoru jest utrzymanie zębów w idealnie dobrym stanie. Prócz tego dba on o to, by nasze kości miały prawidłową strukturę.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.