15 kwietnia 2024

PRZECIWUTLENIAJĄCE PIERWIASTKI

1 min read

Które pierwiastki warto spożywać, by zapobiec rozwojowi wolnych rodników i jak najbardziej opóźnić proces starzenia? Jak się okazuje, największe właściwości przeciwutleniające wykazują trzy pierwiastki: selen, cynk oraz magnez. Selen jest wyjątkowo silny. Dzięki niemu skóra nabiera zdrowego koloru, a w całym ciele prawidłowo przebiegają wszystkie reakcje enzymatyczne. Możemy go znaleźć przede wszystkim w jajach, owocach morza czy rybach, a także na półkach aptek pod postacią suplementów.
Cynk Cynk nie tylko działa jako przeciwutleniacz, ale także przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego oraz chroni komórki przed stresem. Cynk powinno się przyjmować wraz z witaminą c.
Magnez Ten pierwiastek jest szczególnie przydatny w czasie podziału komórkowego. Dzięki niemu dobrze funkcjonują nasze mięśnie i utrzymujemy zęby i kości w dobrej kondycji. magnez wspomaga także regulowanie pracy tarczycy. Jest on także niezbędny przy pracy komórek układu nerwowego, do przekazywania impulsów.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.