Skuteczność potwierdzona badaniami
1 min readKreatyna powstaje naturalnie w organizmie, gdzie odpowiada między innymi za wspomaganie syntezy ATP. Jak podnieść jej poziom, aby usprawnić procesy energetyczne?
Magazynowanie kreatyny
Kreatyna magazynowana jest przede wszystkim w komórkach mięśniowych. Dzięki zastosowaniu suplementacji, ilość kreatyny w mięśniach znacznie wzrasta, dzięki czemu usprawnione zostają procesy resyntezy ATP, czyli nośnika energii. Ponadto kreatyna wpływa korzystnie na gospodarkę azotową oraz nawodnienie komórek mięśniowych, przez co otrzymują one sygnał do wzrostu. Dzięki temu możemy znacznie przyspieszyć budowanie suchej masy.
Komu poleca się kreatynę?
Po suplement ten sięgają sportowcy siłowi, ponieważ kreatyna podnosi poziom siły i wspomaga intensywny trening poprzez wsparcie gospodarki energetycznej. Istnieją też przeciwwskazania w stosowaniu suplementacji. Po kreatynę nie powinny sięgać między innymi osoby, u których zdiagnozowano problemy z nerkami. Nie jest też wskazana dla osób z nadciśnieniem tętniczym oraz problemami z układem pokarmowym.