8 grudnia 2023

Tłuszcze – konieczne w diecie?

1 min read

Osoby, które starają się wieść zdrowy i aktywny tryb życia, równie wielką uwagę przykładają do tego, co jedzą. Intuicyjnie wolą się trzymać z daleka od tłuszczy, gdyż kojarzą się one z czymś tłustym, kalorycznym i niezdrowym. Nie można jednak zapominać o tym, że tłuszcze – podobnie jak białka i węglowodany – stanowią część prawidłowej diety i muszą być spożywane. W tym wypadku bowiem ogromne znaczenie ma, jakie tłuszcze kładzie się na swoim talerzu.
Starając się eliminować tłuszcze z diety, można wyrządzić sobie krzywdę. Tłuszcze są cennym źródłem energii, a nienasycone kwasy tłuszczowe odgrywają w ludzkim organizmie bardzo ważne i dobroczynne role. Zanim więc z jadłospisu zniknie większość tłuszczy, warto je dobrze przeanalizować i wyeliminować tłuszcze zwierzęce, zastępując je roślinnymi. Z pewnością stanie się to z korzyścią dla zdrowia i kondycji.
Eliminacja tłuszczu z diety sportowca nie przyniesie korzyści. Zaleca się po prostu rozwagę i staranne dobieranie poszczególnych składników pokarmowych, by unikać niedoborów.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.