5 października 2022

WERBENA I ROOIBOS

1 min read

Werbena jest jednym z ziół, z którego ludzie korzystali już przed wielu laty. Obecnie nie jest szczególnie znana w Polsce, natomiast chętnie używają jej osoby zamieszkujące południe Europy. Uprawia się ją w Afryce północnej. Liście werbeny pełne są aromatycznych olejków. Mogą się nam one kojarzyć z cytryną. Ludzie piją napar z liści werbeny, który działa na nich uspokajająco, łagodzi przeziębienia i pozwala na długi, zdrowy sen.
Działanie relaksujące
Dzięki werbenie nawet najbardziej nerwowa osoba będzie w stanie doświadczyć upragnionego poczucia spokoju. Nie tylko w suplementach, ale przede wszystkim wystarczy kropla olejku, jakim skropimy poduszkę i już śpimy znacznie lepiej.
Rooibos
Rooibos jest suszony – wówczas jego liście posiadają ogromną ilość polifenoli oraz flawonoidów różnego typu, a także kwasów fenolowych. Wszystkie te związki działają antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie. Co interesujące, rooibos może także stanowić znaczną pomoc w przypadku uszkodzeń wątroby. Nie ma w nim kofeiny, a garbników jest niewiele.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.